Letní příměstský tábor

Letní příměstký tábor pořádá JAN-Olomouc o.s. vždy v období letních prázdnin po dobu 1-2 týdnů a je:

  • Určen pro děti s poruchou autistického spektra ( PAS ) a jejich zdravé sourozence.
  • Nabízí atraktivní celodenní aktivity (canisterapie, skákací hrad, psychomotorické hry, koupání, opékání vuřtů,...).
  • Přítomnost osobních asistentů zajišťuje individuální podporu.
  • Probíhá vždy od 8.00 do 16.00 hod. nebo podle potřeby a možností rodičů.
  • Poskytuje odlehčení rodinám v jejich náročné nepřetržité péči o děti s PAS.

Bližší informace si můžete vyžádat u našich pracovníků.

Těšíme se na Vás!

Příměstský tábor 2013

Letos jsme si užili již 7. ročník příměstského tábora! Huráááá !

Náš tábor   proběhl  v  termínu   od  5.8. - 9.8. 2013 denně vždy v čase od  8h. do 16,30 h.

Opět  jsme pobývali v našich prostorách v KD  Žerotín na Slovenské ulici  č. 5  v  Olomouci. Díky každoroční podpoře jsme opět mohli využívat  překrásnou  zahradu dominikánského kláštera, za  to patří naše  velké díky zvláště převorovi kláštera  Otci  Cyrilovi. K dispozici jsme měli také velký sál Baletního studia také v komplexu KD Žerotín.  Výtvarné aktivity a keramiku pro nás vedla PaeDr.Eva Žváčková, vedoucí Studia  Experiment, se  kterým dlouhodobě spolupracujeme. Stálicí jsou návštěvy dětského centra Kvítko, na Sokolské ulici, tedy hned v sousedství našeho občanského sdružení.

V pondělí si děti byly zajezdit  na dopravním hřišti Semafor. Nádherná byla v úterý prohlídka expozicí v Arcidiecézním muzeu, kterou pro nás skvěle připravila paní Mgr. Michaela Johnová -Čapková.Děti měly na všechno dostatek času, paní Johnová respektovala jejich tempo a dokázala je krásně motivovat.  Ve středu nadšené ovace patřily panu Janu Hlavsovi, který předvedl své umění v žonglování a v zábavném hraní s dětmi.Báječné bylo, že po krátkém programu, doprovázenému hudbou, si děti mohly všechny aktivity také vyzkoušet. Středa ještě patřila  Aquaparku Olomouc, kam díky podpoře hlavního manažera pana Přikryla, zavítáváme sponzorsky již několikátý rok. Krásné chráněné prostředí, plné atrakcí a lákadel. V parném táborovém týdnu nejlepší relaxace.

Závěr týdne patřil tradičně skákacímu hradu, malování na obličeje a modelování balónků, díky několikaté péči majitele těchto atrakcí pana Opletala ze Seničky. A na pátek si připravil pan Ivan Jandek dětskou diskotéku na baletní sál objektu KD Žerotín!

Zkrátka prázdniny jak mají být!  Děkujeme všem, díky jejichž podpoře děti mohly zažít tak aktivní a pestrý program! Děkujeme všem osobním asistentům dětí - byl to sehraný, báječný tým, který o dětech přemýšlel i po ukončení tábora!  Nevídané -  díky !!!!

Samostatné  poděkování patří  NF  Větrník,  a  především předsedkyni správní rady, paní doktorce Janě Kolomazníkové  za  přidělení grantu díky němuž se může tábor již po několik let uskutečnit.Srdečně děkujeme za podporu a moc si jí vážíme !!!

Podívejte se do naší fotogalerie jak jsme se krásně měli !!!

Podpořili nás

  Vystrizek_2MpsvAvastKb_logo_7Kpmg_3Hanusovice_3Tovacov_znak_5Prostejov_znak_6 Prerov_znak_5Klopina_znak_6   Javornik