Vánoční VIRTUÁLNÍ punč s JANem

Vanocni-virtualni-punc-s-janem

I letos jsme měli možnost zúčastnit se skvělého Punčování pro JAN v rámci stánku Dobrého místa pro život na olomouckých vánočních trzích. Aktuální opatření zhatila všechny naše velké plány. Jenže my jsme se rozhodli, že tuhle zeď hlavou prorazíme.

Z výtěžku akce jsme chtěli dofinancovat nákup skvělé pomůcky pro rozvoj pohybu našich malých klientů, kterou je mobilní interaktivní podlaha. Jenže co je skvělé, nebývá bohužel levné. A platí to i v tomto případě. Z celkové částky 215.154 Kč nám v současné době chybí ale již jen 25.154 Kč.

Pojďte tedy s námi punč vypít virtuálně. Schválně, kolik punčů si asi tak dáte? A pokud nechcete punčovat sami, přizvěte kolegy s kanceláře, sousedy nebo zkuste opít tchýni. Necháme to úplně na vás.

Pro oddané příznivce máme dobrou zprávu. Punčovat můžete celý rok. Po překročení částky 25.154Kč věnujeme další prostředky na rozšíření této pomůcky o další pohybové hry.

Takže vzhůru do punče. Darovat můžete ZDE
Váš JAN

Výstavba Komunitního centra JAN

Kc-jan

Dlouhodobě nás žádají rodiny s dětmi s poruchou autistického spektra o poskytnutí pobytové služby pro svého člena ve chvíli, kdy již rodina není schopná poskytnout svému členu odpovídající péči. Proto jsme se rozhodli vyjít těmto požadavkům vstříc a vybudovat bezpečné místo pro setkávání osob s autismem a místní komunity.

Zřízení Komunitního centra JAN je nejen velkým snem našich klientských rodin. Díky němu se rozšíří nabídka doposud registrovaných sociálních služeb našeho spolku, ale i pobytových služeb v regionu, kterých je stále nedostatek. Velký zájem o tento typ služby mají rodiče, kteří s naší organizací spolupracovali a chtějí zaručit kontinuitu poskytované péče.

Pro stavbu se nám podařilo ve spolupráci se Statutárním městem Olomouc najít vhodný pozemek na adrese Samota. A odtud také pochází název našeho projektu. Na místě domu hrobníka, který se staral o místní přilehlý hřbitov, tak vyroste místo ke spokojenému životu našich klientů, kde se budou moci potkat se svými rodinami a místní komunitou.

Na výstavbu objektu se nám podařilo získat finanční prostředky z Adventních koncertů České televize 2019 a Nadačního fondu Abakus. Vznik tohoto projektu podpořil finančně také Olomoucký kraj.

Doposud se nám podařilo získat více než 7 milionů korun. Bohužel ani tato částka zatím pro plné pokrytí veškerých nákladů nestačí. Na zřízení pobytové služby je třeba splnit přísné stavební a hygienické limity, jejichž realizace je finančně velmi náročná.

Darovací formulář najdete ZDE

Jak nás můžete podpořit

Pro realizaci stávajících služeb a jejich rozvoj stále hledáme nové sponzory či příznivce.

Children-1149671_1920

Získáte dobrý pocit, že pomáháte správné věci, možnost odpisu daní či možnost prezentace na našich webových stránkách a na akcích JAN z.s.

Chcete se stát naším sponzorem či příznivcem? Můžete nám poskytnout jednorázový finanční dar či pravidelnou finanční podporu trvalým příkazem na účet u Raiffeisenbank: 2595056001/5500.

Míra podpory je zcela na vás. Uvítáme jakoukoliv pomoc.

Pomáhat můžete nejen financemi, ale také materiální podporou. Ke kvalitnímu poskytování našich služeb nám pomohou i hmotné dary: kancelářské potřeby všeho druhu (papíry do tiskárny, šanony, laminovací fólie,...), elektronika (PC, tiskárna, dataprojektor, scanner, ...), kreslící potřeby, dřevěné hračky či jiné didaktické pomůcky, rehabilitační pomůcky (rehabilitační kuličkový bazének, sedací "pytle", ...).

Pokud Vás zaujala možnost stát se naším sponzorem či příznivcem, kontaktujte nás.

Děkujeme!

Podpořte nás přes Darujme.cz 

Jdeme Autistům Naproti z.s.

Jan Olomouc

Informujte se

E: jan-olomouc@jan-olomouc.cz

T: 608 366 835

Kontaktujte nás

Jdeme Autistům Naproti z.s.

Žilinská 198/26a

77900 Olomouc